شهرزاد یا مدار 0 درجه، کدام یک؟ نگاهی به 2 شاهکار حسن فتحی

شهرزاد یا مدار 0 درجه، کدام یک؟ نگاهی به 2 شاهکار حسن فتحی, شهرزاد,سریال,سریال شهرزاد,سریال مدار 0 درجه,مدار 0 درجه,سریال مدار صفر درجه,مدار صفر درجه,حسن فتحی,مقایسه سریال شهرزاد با مدار 0 درجه,مقایسه شهرزاد و مدار 0 درجه,سریال های حسن فتحی,بهترین سریال حسن فتحی,بهترین سریال,بهترین سریال تاریخ ایران,شهرزاد 2,فصل 2 شهرزاد,دانلود رایگان سریال شهرزاد 2,دانلود کامل سریال شهرزاد 2,خبرهای جدید از فصل 2 سریال شهرزاد,دانلود فصل 2 سریال شهرزاد با لینک مستقیم,


عکس فیلم بازیگرها

شما اینجا هستید: دانلود فیلم » شهرزاد یا مدار 0 درجه، کدام یک؟ نگاهی به 2 شاهکار حسن فتحی
 شهرزاد یا مدار 0 درجه ، به کدام رای می دهید؟

شهرزاد یا مدار 0 درجه، کدام یک؟ نگاهی به 2 شاهکار حسن فتحی

شهرزاد یا مدار 0 درجه ، به کدام رای می دهید؟ /نگاهی به 2 شاهکار حسن فتحی

شهرزادو مدار صفر درجههر دو از سریال های حسن فتحی بودند که در فاصله ای 10 ساله، یکی در سال 84 و دیگری 94 ساخته شدند. در این نوشتار کوتاه کوشش شده است تا روند کاری این کارگردان از دید یک بییننده و نه یک متخصص هنری، بررسی شود.

مدار 0 درجه با اختلاف از شهرزاد بهتر است

سریال مدار 0 درجه با این که 10 سال زودتر از شهرزاد ساخته شد ولی از بسیاری جهت ها بهتر از شهرزاد می باشد. نگارنده بر این باور است که مهم ترین پارامتر برای برتری یک فیلم یا سریال، جدای از بازیگران چهره و نمایش های پر زرق و برق، داستان آن می باشد و باید گفت که مدار، داستان و درون مایه بسیار منسجم تر، پیچیده تر و پخته تری نسبت شهرزاد داشت.

در هم تنیدگی ها، جذابیت ها و کشش داستانی که در مدار 0 درجه می دیدیم را کم تر در شهرزاد دیدیدم. تنها 4 یا 5 بخششهرزاد این چنین کششی داشت که بیننده را با حرارت و ولع به تماشایش جذب می کرد. به جز آن کش دادن های مصنوعی و الکی داستان بود. ولی مدار صفر درجه هر بخش و هر دقیقه اش جذابیت بی پایانی داشت.

یک سو، عشق پاک حبیب بود و سارا که از پاریس تا تهران و زندان گشتاپو و رژیم شاه ادامه داشت، و در سویی دیگر عشق عمیق و ناگسستنی سرگرد بهروز فتاحی و زینت الملوک جهانبانی و داستان های فرعی تر سعیده و تقی و...

به یاد دارم که پس از پایان پخش سریال، یکی از سایت های افراطیمهم ترینضعف آن را"غلظت عشق" دانسته بود! چیزی که می خواهم بگویم همین است ولی این را مهم ترین برتری آن می دانم... یک عشق ناب.

نازی ها و ایستادگی شارل دوگل و هوادارانش در دل پاریس، ایران زیر اشغال بیگانگان و جنگ و خونریزی و عشق و جنون و.... همه و همه پارامترهایی بودند که این سریال را تماشایی کرده بودند.

جنونی که در مدار صفر درجه بود اقتضای زمانه اش بود، دوران نابسامانی ایران پس از جنگ جهانی دوم و کودتا و دیکتاتوری و نابود شدن زندگی آدم های بی گناه.

پس چرا شهرزاد تا این اندازه هوادار داشت

شاید این را بتوان در دو برهان دید. یکی ورشکستگی سریال سازان و تلویزیون که در این برهوت شهرزاد تا این اندازه بزرگ می شود و جنجال به راه می اندازد. به سخن دیگر اگر زمان پخش این دو سریال را جابجا کنیم، نخست شهرزاد پخش شود و سپس مدار 0 درجه، آن گاه می دیدیم که شهرزاد در رده دوم توجه قرار می گرفت. و برهان دوم را هم می شود در پروپاگاندای تبلیغاتی دید. تبلیغات ویروسی و سترگ شهرزاد آن را به این جایگاه رساند.

سخن پایانی

گرچه شهرزاد نمره قبولی می گیرد، ولی به دید نگارنده انتظارات از حسن فتحی بیشتر است. بدیهی ست که شهرزاد در مقایسه با سایر سریال های ساخته شده بهتر بود ولی در مقایسه با سریال های خود حسن فتحی خیر.

اگر شما هنوز سریال مدار 0 درجه را ندیده اید، باید بگویم که یکی از بزرگ ترین شانس های زندگیتان را از دست داده اید. ولی هنوز هم دیر نشده است در پایان این نوشتار لینک دانلود سریال گذاشته شده است. باید خودتان را برای یک تراژدی غیرقابل تحمل دوست داشتنی و دق مرگ کننده آماده کنید!!! مدار 0 درجه تا واپسین درجه شما را تحت تاثیر قرار داده و باران و سیل اشک از دیدگانتان سرازیر می کند.

این سریال آن چنان عمیق و ژرف است که تا سر حد امکان شما را درگیر خودش می کند و گویی که به یک سفر تاریخی رفته اید. داستان ها و سرنوشت آدم هایش را از نزدیک لمس می کنید. شاید گمان ببرید که مبالغه آمیز باشد ولی از دید نگارنده مدار 0 درجه نه تنها بهترین سریال حسن فتحی که بهترین سریال تاریخ ایران است. این نگرش به همان زمان پخش شهرزاد نیز برمی گردد و به دلیل دور شدن و به پایان رسیدن شهرزاد نیست!

در ادامه چند سکانس برتر مدار صفر درجه را افزون بر دانلود کامل این سریال برای شما آماده کرده ایم.

نگارش شده به دست مدیر سایتکول دانلود

زینت الملوک جهانبانی:

«و حالا روزگار آرزوهای نجیب من دیگه سپری شده»

«این زندگی عجب معمای غریبیه، دیگه از فکر کردن بهش خسته شدم»

دانلود سریال مدار 0 درجه

بهترین سکانس های مدار صفر درجه

دانلود موزیک تیتراژ سریال مدار 0 درجه

>>>دانلود فصل دوم شهرزاد

درباره سینماخبر ,
تاریخ آخرین آپدیت دانلود:2017-03-04T21:52:35

ارسال نظر برای این مطلب
این نظر توسط zahra در تاریخ 1396/8/22 و 14:07 دقیقه ارسال شده است

مدار صفر درجه بی شک بهترین و فاخر ترین سریال طول تاریخ ایرانه.شهرزاد به گرد پای مدار صفر درجه هم نمیرسه.همینطور که فرهاد دماوندی به گرد پای حبیب پارسا نمیرسه.حبیب یک فیلسوف مشرب عاشق مبادی آداب با روح بزرگ و فهم و کمالات عمیق بود که اهل هیچ گروه حزبی و سیاسی نبود و سعی داشت میان عشق و فلسفه و سیاست صلح و آشتی برقرار کنه.یک کاراکتر کاملا سفید و اسطوره ای.اما فرهاد بیشتر ادای فیلسوفها رو در میاورد و درگیر مسائل سیاسی بود.بعلاوه اینکه مصطفی زمانی هم به گرد پای شهاب حسینی نمیرسه.در کل داستان مدار صفر درجه خیلی جذابتر و عشق در اون خیلی عمیق تر بود.
پاسخ : سپاس که دیدگاهتون رو گفتید

این نظر توسط سارا در تاریخ 1396/5/29 و 15:28 دقیقه ارسال شده است

سریال شهرزاد میون سریال های حاضر یه سرو گردن بالاتره. اما بنظر منم سریال مدارصفر درجه برتر ازسریال شهرزاده. از همه جهات، خط داستان ، بازی بازیگران ، کشش داستان و جذابیت سریال.
با اینکه سالها از زمان پخشش گذشته. اما هربار که این سریال و میبینم به اندازه همان بار اول لذت میبرم.
اما هیچ وقت پیش نیومده که بخوام سریال شهرزاد و ،حتی شده چند قسمتش و دوباره ببینم
پاسخ : سپاس از شما که دیدگاهتون رو گفتید

این نظر توسط دختر ايران در تاریخ 1396/4/6 و 2:30 دقیقه ارسال شده است

سريال شهرزاد فصل يكش براى من جالب تموم نشد. كدوم زن بچه دارى كه مطلقه هم هست ميره ميشينه سر سفره عقد ؟ مدار صفر درجه هم همين اشكال رو داشت. زينت با لينكه شوهر داشت ولى دلش هنوز پيش فتاحى بود. شهرزاد يك ايرادى هم كه داره اينه كه نويسنده از فحاشى كم نذاشته. از لحاظ عرفى شهرزاد رو قبول ندارم . يك زن مطلقه بچه دار با يه پسر مجرد ازدواج كرده . فصل يك افتضاح تموم شد. دانلودش چه قانونى چه غير قانونى نميكنم. يا حق.

این نظر توسط فرحناز در تاریخ 1395/7/8 و 0:18 دقیقه ارسال شده است

اما به نظر من سریال شهرزاد قدرت جذب بالاتری داشت و ادمو تا قسمت بعدی سریال منتظر نگه میداشت و احساس میکنم دلیل اصلی جاذبش هم این بود که اولا این سریال بیشتر از سریال مدار صفر درجه به موضوع خانواده و اجتماع و عشق اشاره داشت و دلیل دیگر اینکه نقش اصلی فیلم را یک خانم بازی کرده بود که البته وجود نقش اقایون جوان که نقش طرف مقابل را بازی کرده بودند نیز بی تاثیر نبود. اما در کل طبق اماری که بنده گرفتم فیلم هایی که نقش اصلی ان را خانم ها بازی میکنند طرفداران بیشتری دارند.
پاسخ : موافق نیستم. کشش داستانی مدار بیشتر بود. بازیگران نامی را هر دو سریال هم داشتند. غلضت عشق هم در این سریال بسیار بیشتر از شهرزاد بود. به هر روی دیدگاه شما هم قابل احترامه

این نظر توسط ب در تاریخ 1395/6/29 و 20:59 دقیقه ارسال شده است

به نظرمنم مدار خیلی بهتر بود.مدار یه داستان جدید با طرز روایت نو داشت.ولی شهرزاد فقط یک مربع عشقی با داستانی تکراری و قابل حدس است.
پاسخ : سپاس که دیدگاهتان رو در میان گذاشتید

این نظر توسط صدرا در تاریخ 1395/6/27 و 14:47 دقیقه ارسال شده است

مدار صفر درجه بهتر بود.
پاسخ : یه همفکر پیدا شد. شهرزاد رو الکی بزرگش کردند.


نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی

آرشیو موضوعات فیلم سریال

فیلم سریال جدید
فیلم سریال پر طرفدار
فیلم سریال تصادفی